Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Jaunimo mainų projektas Lenkijoje „My Life is My Wind“

2016-03-23 13:30:42

Buriavimas – tai lyg gyvenimo metafora – jis gali būti gražus ir įkvepiantis, bet dažnai yra sunkus ir pavojingas. Kiekvienas buriuotojas plaukia vienas savo mažoje valtyje, o kad atrastų žemę, turi būti puikus kapitonas.

Tarptautiniai jaunimo mainai, organizuoti VšĮ Vaikų ir jaunimo centro „Džiaugsmo slėnis“ partnerės organizacijos iš Lenkijos Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, buvo galimybė jaunimui iš Lenkijos ir Lietuvos ieškoti savo gyvenimo kelio. Kai kurie iš jų, nors ir labai jauni, jau patyrė daugybę audrų savo gyvenime. Buriavimo užsiėmimų pagalba bei per kitas sportines veiklas jaunimas gavo galimybę kovoti su savo pačių trūkumais, silpnybėmis. Jie išmoko apie savanoriavimo naudą ir jaunimo mainų reikšmę. Projektu bendrai siekėme, kad jaunimas sugrįžtų namo apsirūpinęs priemonėmis, kurios padėtų jiems nusistatyti planus ir tikslus artimai ateičiai, ir su tikėjimu, jog jie patys gali būti atsakingi už savo gyvenimo kelią ir savo svajonių išpildymą.

Savaitės trukmės jaunimo mainai vyko 2015 m. birželio pabaigoje turistiniame vasaros miestelyje Boszkowo, netoli miesto Leszno, Lenkijoje. Projekte dalyvavo dvi dešimtys 13-25 metų amžiaus dalyvių – po 10 iš Lietuvos ir Lenkijos.  Projekto metu buriavimo užsiėmimus mums vedė profesionalūs instruktoriai.

Lietuvių grupės dalyviai – jaunimas iš įvairių Lietuvos rajonų ir miestų. Nors kelionė truko apie 15 valandų ir buvome pavargę, jėgoms atgauti, atvykus į Leszno, buvome pavaišinti tradiciniu lenkišku patiekalu – pierogi – skanėstu, panašiu į koldūnus su pačiais įvairiausiais - ir sūriais, ir saldžiais-  įdarais :) Susitikus su lenkų jaunimo grupe ir prasidėjus projekto veikloms, labai greitai tapome lyg viena šeima – bendravome ir linksminomės ne tik veiklų, bet ir laisvo laiko metu. Lenkų jaunimo vadovių paruoštos veiklos buvo ir sudėtingos, bet tuo pačiu smagios ir įdomios. Be buriavimo užsiėmimų dalyviams labiausiai įsiminė projekto plakato kūrimas, kuris baigėsi dažų karu – virtome spalvotais žmogeliukais :)

Projekto metu turėjome galimybę paragauti gausaus stalo lenkiškų tradicinių patiekalų, tad maisto mums tikrai netrūko! :)  Išmokome lenkišką šokį polonezą bei pasigrožėjome į projektą atvykusio svečio ugnies šou!

Buriavimo užsiėmimus pradėjome teorine medžiaga. O ar ją gerai supratome ir įsisavinome, turėjome įrodyti instruktoriams jau išplaukus į ežerą. Atrodė, jog bus baisu, tačiau viskas praėjo lengvai – buriavimas buvo atpalaiduojantis, jaudinantis ir kartais - ekstremalus.

Septynios projekto dienos prabėgo labai greitai, išsiskirti buvo sunku, bet džiaugėmės, jog grįžtame su nauja patirtimi, neišdildomais įspūdžiais ir  keliais papildomais kilogramais :)

Daugiau nuotraukų galite pamatyti mūsų partnerės organizacijos Facebook puslapyje 
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1017155924975727.1073741908.123882374303091&type=3

Projektą dalinai finansavo Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų fondas 

 
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)