Sutartis
Atvykstant į stovyklą, galima atsivežti užpildytą sutartį su vaikų tėvais (globėjais)

Naujienos


Humana People to People Baltic ir Stovyklos “Draugai” bendrystė

2020-03-06 16:17:34

Jau 2019 m. vasaros metu minėjome ir džiaugėmės, kad nuo pavasario, organizuodami vaikams ir jaunimui maitinimą tarptautinių projektų ir stovyklos metu, turėjome galimybę paremti vietos ūkininkus ir gamintojus, išskirtinai iš kurių pirkome maisto produktus ir pagamintą produkciją, iš vietos tiekėjų įsigijome smulkios virtuvės technikos.

Humana People to People Baltic (HPPB) projektas „Valgyk protingai“ ir mūsų organizacijos projektas „Skanu kaip pas močiutę kaime“ įgyvendino sveiko ir, tikimės, skanaus maitinimo grandinę daugiau kaip 300 vaikų ir jaunimui.

 

Nuo pačių pirmųjų veiklos metų supratome, kad „švediško stalo“ principas leidžia vaikui pačiam pasirinkti tai, ką jis nori ir kiek nori valgyti. Akcentuojame, kad vaikui normuoti maisto mes neturime teisės, dėl to gaminame daugiau. Ši praktika leidžia mums taupyti kitu būdu – mes turime minimaliai išmetamo maisto!!

 

Ar vaikui 7 metukai, ar jaunuoliui 17, visus maitiname mažiausiai 4 kartus per dieną, ypatingai retai naudojame šaldytą maistą (ir tai išskirtinai UAB „Mantinga“ ar UAB „Kaišiadorių paukštynas“ produkciją, kuri ir tiekiama šaldyta), gaminame maistą išskirtinai tik tai dienai, perkame ir naudojame pakankamus kiekius daržovių.

 

Būna įdomu stebėti kaip vaikai ir jaunimas išmoksta normuoti maisto, dedamo į lėkštę, kiekius, suvalgyti tai, ką įsidėjo, nors tarpusavio supratimo pradžia gali būti ir ne visai lengva. Juk kiekvienas atsinešame taisykles ir įpročius iš savo šeimos, mokyklos ar bendruomeninių namų.

Matome, kad ne visi vaikai patiki neribojamu kiekiais maistu – valgyk ir kartok, kiek tik nori ar kol dar liko😊 Matome, kad jie turi mylimų maisto gaminių, dėl to norisi vaikus palepinti. Juk jie pas mus praleidžia gal tik 10 dienų. Negaminame neaiškaus ir neįprasto ar gurmaniško maisto – juk tai vaikai, kurių skonio receptoriai tokie paprasti ir aiškūs😊

Ir stebimės, kai vaikai, ypač atvykę iš sunkumus patiriančių šeimų, kartais nevalgo to paprasto/naminio maisto, – nes jie jo nepažįsta, vadinasi, turi vieną nusistatymą  - neskanu...

Ar turime suprasti, kad tėvai negamina maisto namuose, kad vaikai valgo tik iš pusfabrikačių pagamintą maistą? Klausimų kyla, mūsų praktika ir supratimas auga...

 

Dėkojame Humana People to People Baltic bei šio projekto vadovui Juliui Norvilai už abipusį pasitikėjimą ir  darbą sveiko ir skanaus vaikų maitinimo užtikrinimui!

    
Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)